Moda

Suknie na wesele – które wybrać?

Do najważniejszych wydarzeń w życiu zalicza się zawarcie związku małżeńskiego. Zgodnie z lokalnym obyczajem para decydująca się na wspólne życie urządza przyjęcie weselne, na jakie serdecznie zaprasza wielu gości. O ile mężczyźni nie mają większego problemu, jak ubrać się z tej okazji, to panie nagminnie zastanawiają się, jaka sukienka na ślub będzie należyta. Szeroki wybór modeli, krojów i kolorów powoduje, że większa część kobiet ma problem, na którą kreację postawić, żeby wyglądać dobrze, a równocześnie nie zaliczyć modowej wpadki. Zobaczmy co założyć, udając się na przyjęcie ślubne.

O jakich zasadach pamiętać, planując zakup sukni na ślub?

Zastanawiając się nad tym, jaka kreacja na ślub będzie w największym stopniu właściwa, należałoby nie zapominać, że powinna ona być elegancka, lecz też wygodna. Na ogół śluby trwają nawet całą noc oraz połączone są z zabawą taneczną. Jeśli zdecydujemy się na suknię, która będzie powstrzymywała ruchy, powinniśmy liczyć się z tym, iż zabawa może nie należeć do udanych. Dobra sukienka powinna zawsze współbrzmieć z porą roku, o której odbywa się przyjęcie ślubne. Absolutnie inna sukienka będzie trafna, jeśli ślub odbywa się w środku lata, a inne wtedy, kiedy ma miejsce w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Wśród proponowanych przez nas sukienek każda kobieta ma możliwość odkryć taką, która po mistrzowsku wpisuje się w porę roku, a równolegle gwarantuje swobodę ruchów i wygodę na wystarczającym poziomie, aby z wesela powrócić w istocie zadowoloną. Wybierając sukienkę, w jakiej kobieta zamierza bawić się na przyjęciu weselnym, należy nie zapominać o jeszcze jednej niezwykle istotnej kwestii: pod żadnym pozorem nie może ona przyćmiewać sukni panny młodej.

Suknie na ślub – jaka długość jest najbardziej właściwa?

Idealna sukienka na wesele to taka, która ma dobrą długość. Eksperci od mody ślubnej zaznaczają, że sukienki mini nie są najlepszym wyborem na uroczystości weselne. Nie są one bowiem uważane za dobre na wesela. Jeśli wiemy, iż przyjęcie weselne będzie de facto wytworne, wolno bez skrępowania zdecydować się na sukienkę o długości maksi, a w następstwie tego taką, jaka sięgać będzie do samych kostek. Za długość najbardziej bezpieczną uważa się tą za kolano. To oczywiście taka jest długość sukienek koktajlowych, które rewelacyjnie sprawdzą się na każdym przyjęciu, nie jedynie tym weselnym. W naszej klarownej ogromnej ofercie nie brakuje modeli, których długość całkowicie sprawdzi się w czasie ślubu.

Jaki kolor sukni będzie trafny na wesele?

Sukienki dostępne są w różnych kolorach. Wiele pań, jakie pozostały zaproponowane na ślub oraz wesele zastanawia się nad tym, na jaki odcień kreacji postawić. Z całą pewnością prawidłowiej wystrzegać się tych białych oraz kremowych. Należałoby przyjąć zasadę, że są to odcienie, jakie w tym dniu zarezerwowane są wyłącznie dla panny młodej. Wielu znawców od mody uwidocznia też, że kiepskim wyborem są sukienki czarne. Rzecz jasna są one wybitnie stylowe, jakkolwiek niektórzy podchodzą do nich dosyć przesadnie, uważając, że suknie w takim kolorze na weselu zapewniają pecha. Śmiało można wybierać tudzież z sukienek różowych, granatowych, brązowych, zielonych, śliwkowych, żółtych, czerwonych.