Podróże

Projekt Biały Jaguar, innymi słowy nasz polski Robinson Crusoe

Cudze chwalicie, własnego nie znacie – słowa te dalej są niezwykle aktualne. Figura legendarnego rozbitka Robinsona Crusoe jest znana nieomalże wszystkim, niemniej jednak nie tak wiele osób spotkało się z Johnem Bobrem, protagonistą powieści „Wyspa Robinsona”, „Orinoko” i „Biały Jaguar”, dziełom polskiego reportażysty i podróżnika Arkadego Fiedlera. Przygoda Johna Bobra jest zainspirowana prawdziwymi przesłankami dziejowymi – na wyspie Coche odkryto niegdyś drewnianą łódź z napisem „JOHN BOBER / POLONUS / 1726”, co wskazywało na obecność Polaka w jednym z najstarszych miast Nowego Świata.

Czy ekranizacja „Wyspy Robinsona” jest możliwa?

Tak atrakcyjna seria powieści kategorycznie zasługuje na ekranizację – ma ona obfity potencjał również pod względem kulturowym, jak oraz handlowym. Fantastyczne przygody Johna Bobra to materiał, jaki nienagannie nadaje się do przedstawienia za pośrednictwem filmu, stąd inicjatywa na projekt „Biały Jaguar”. Łącząc błyskotliwą prozę Arkadego Fiedlera z nowoczesnym podejściem do filmu, można dostarczyć widzom pamiętnych wrażeń, wzbudzając zachwyt oraz przenosząc w świat tropikalnych wysp. Morał nasuwa się sam – będzie to recepta na sukces.

Czemu projekt Biały Jaguar przyciągnie widzów?

Od szarej oraz niejednokrotnie boleściwej powszedniości wolno oderwać się fikcją, odwiedzając kolorowe, pełne życia zakątki tropikalnego świata. Jest to absolutnie inny świat, jaki wolno ujrzeć oczami rodaka – polskiego podróżnika i badacza przygód, który trafił w samo serce Ameryki. Emocjonujące przygody, zwroty akcji oraz zaskakująco autentyczne, jak na produkcję przygodową, przedstawienie świata, Biały Jaguar z pewnością przypadnie do gustu publiczności. Projekt Biały Jaguar sprawia, iż adaptacja filmowa przygód Johna Bobra staje się coraz to bardziej możliwa. Warto zatem zaciekawić się tym niesłychanie atrakcyjnym projektem, jaki bez zaprzeczania okaże się hitem na polskich ekranach, wnosząc powiew świeżości do branży.

Niesamowita historia Johna Bobra – polskiego Robinsona Crusoe!

Podążając za losami zuchwałego, polskiego podróżnika Johna Bobra, świetna rozrywka jest gwarantowania. Projekt Biały Jaguar ma na celu spopularyzowanie tej postaci oraz twórczości Arkadego Fiedlera, wprowadzając zupełnie nowe życie do serii klasyków. Jest to opowieść o Polaku, podróżniku i dzielnym odkrywcy, który zwiedza Nowy Świat, pełen tubylców, kolonizatorów i niezapomnianych przygód. Zmagania z dziką przyrodą, wojowniczy Indianie i poławiacze pereł – będzie to pełna życia opowieść, która pobudza fantazję.
Należałoby zaznaczyć, iż postać Johna Bobra jest jedynie luźno bazująca na pewnych przesłankach historycznych. Mimo tego, nawet te nieduże poszlaki wskazują na obecność Polaka w tych rejonach, właśnie dlatego należałoby przenieść się w świat fantazji oraz przeżyć bajeczne przygody w tropikach. Wersja filmowa dzieła Arkadego Fiedlera nie tylko przyciągnie nową widownie oraz zwiększy jego popularność, lecz także przedstawi tę opowieść starym entuzjastom w nowej formie.

Zobacz więcej na moim fanpage: https://www.facebook.com/BialyJaguar