Usługi

Na czym polega monitoring stron internetowych?

Brak prawidłowego wyświetlania się strony przekładać się będzie na straty finansowe, co można ograniczyć poprzez monitoring dostępności stron internetowych. Kiedy nie jest dostępna dla Użytkowników, wtenczas w coraz to bardziej konkurencyjnym środowisku będą oni wypatrywać alternatywy. Tracić wolno w ten sposób kolejnych internautów, czy konsumentów.

Inwestując w monitoring działania stron www, wolno korzystać z dostępu do szeregu działań, jakich celem jest zapewnienie stałej dostępności do witryny. W MonitWeb zapewniona jest kontrola tego, jak działa serwis internetowy internetowy przez 24 godziny.Zezwala to pomiędzy innymi uniknąć sytuacji, w jakiej będzie dochodzić do utraty ewentualnych konsumentów. Jak podkreślają badania uskutecznione przez Google nawet 4/5 Użytkowników nie powraca na witrynę internetową, czy do punktu sprzedaży internetowego, z którego nie są zadowoleni. Brak dostępu do portalu internetowego, który się wydłuża to utrata możliwych do zdobycia dochodów.

Jak monitoring dostępności stron internetowych wpływa na jej wyniki??

Największym kłopotem jest brak dojścia do strony, jaki trwa parę dni. Mimo to nawet kilka godzin, w czasie których portal internetowy internetowy nie będzie się wczytywał, będzie problemem dla firm.

Konsumenci nie będą w stanie:
– przejrzeć oferty,
– złożyć zamówienia,
– dokończyć proces zakupu artykułów.

Korzystając z usługi MonitWeb, którą jest monitoring dostępności stron internetowych, wolno absolutnie wyeliminować sytuacje, gdy witryna będzie nieosiągalna dla Internautów. Dodatkowo kontrolowana jest funkcjonalność, czy wydajność portalu internetowego. Dobre działanie serwerów ma też wielkie znaczenie. Ograniczenie problemów z prędkością wyświetlania się strony, ogranicza niezadowolenie odwiedzających. Firmy są w stanie utracić zbawienny wizerunek marki. Każda witryna internetowa ma prawo tracić zasięgi. Łatwy dostęp do wiadomości w sieci staje się dla użytkowników nadrzędny.

Wobec tego monitoring dostępności stron internetowych jest w stanie przeciwdziałać:
– stratom finansowym,
– słabszej pozycji strony w wyszukiwarce Google,
– ujemnemu postrzeganiu marki,
– obawom przed sfinalizowaniem transakcji ze względu na postrzeganie bezpieczeństwa strony,
– przerwom w dostępie do informacji.

Co jest realizowane w ramach monitorowania stron WWW?
W jednostce gospodarczej MonitWeb realizowany jest stały monitoring, co jest procesem kontrolnym, jaki zezwala ekspresowo reagować na awarie trudności z ładowaniem się witryny. Gdy serwis internetowy przestaje odpowiednio działać, wówczas awaria jest natychmiast zgłoszona. Klienci otrzymują informacje dotyczące tego, jak długo trwała i kiedy miała ona miejsce. W ten sposób monitoring działania stron www na bieżąco dostarcza wartościowe wiadomości, które są newralgiczne z punktu widzenia prawidłowej oraz szybkiej reakcji. Regularnie dostarczane raporty obejmują szczegółowe statystyki z monitoringu witryny. Pozwala to między innymi śledzić zadania Cron, a również to jak rzeczywiście funkcjonują. Taka kontrola jest sposobem na unikanie sytuacji, gdy główne procesy w domenie nie funkcjonują porządnie oraz nie spełniają swojej funkcji. Wobec tego inwestycja w monitoring działania stron www to kapitalny sposób na ograniczenie możliwych do wystąpienia strat pieniężnych. W ten sposób biznes w Internecie można prowadzić znacznie bardziej efektywnie.