Sklepy Internetowe

Co sprawdzać przy wyborze depilatora?

Depilatory stają się coraz bardziej legendarne wśród artykułów do higieny i pielęgnacji. Gwarantują one efektywne pozbycie się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. W punktach sprzedaży znajdziemy modele wykorzystujące coraz to nowsze techniki i innowacyjne rozwiązania. Jak dokonać wyboru porządnego depilatora? Czym się kierować oraz na co zwrócić szczególną uwagę? Na te zapytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Jakie są rodzaje depilatorów?
Na rynku jesteśmy w stanie znaleźć parę rodzajów depilatorów. Różnią się one pomiędzy sobą mechanizmem działania. W ten sposób możemy wyróżnić: depilatory klasyczne, depilatory świetlne i depilatory laserowe.
Depilatory klasyczne są w największym stopniu znane, gdyż są osiągalne w sklepach już od dłuższego czasu. Ich mechanizm w większości wypadków oparty jest na dyskach czy też pęsetach. Elementy te są osadzone na głowicy – w trakcie jej obrotu, otwierają się oraz zamykają, przez co są w stanie chwytać włoski. Depilator świetlny wyekwipowany jest w lampę, jakiej obowiązkiem jest naświetlenie danego miejsca na skórze. Nadawane jest światło, będące spektrum fal o rozmaitej długości. Fale te są z kolei wchłaniane przez cebulki włosów, przez co ulegają uszkodzeniu. Wiąże się to z zahamowaniem powtórnego przyrostu włosa. Ostatni typ, inaczej depilator laserowy, funkcjonuje na zasadzie emisji pojedynczej wiązki światła. Energia ta jest absorbowana przez ten element włosa, który odpowiada za jego wzrost – innymi słowy brodawkę. Przez wzrost temperatury brodawka ulega uszkodzeniu lub ewentualnie także całkowitemu uszkodzeniu.

Na co zwrócić uwagę wybierając depilator świetlny?
To, co warto wziąć pod szczególną uwagę w trakcie kupna depilatora świetlnego, to fakt, czy posiada on możliwość regulacji mocy. Jest to istotne ze względu na to, że każdy z nas ma różny próg bólu, a zanadto wysoka moc urządzenia ma prawo być dla co niektórych bolesna. Warto posiadać na uwadze, iż moc zawsze należy dopasować do depilowanego miejsca – skóra pod pachami jest sporo bardziej czuła aniżeli ta na nogach. Bardzo ważne jest, by dobrać ten parametr do typu skóry. Co poniektóre urządzenia, takie jak depilator ze strony Politaipl.com, posiadają poboczną funkcję, którą jest rozpoznawanie rodzaju skóry.

Depilator laserowy – co należałoby wiedzieć przed zakupem?
Wybór odpowiedniego depilatora nie należy do najłatwiejszych zadań. Poszczególne modele różnią się między sobą nie wyłącznie ceną, lecz również mocą sprzętu oraz pobocznymi funkcjami. Sposób zasilania depilatora jest niezwykle ważny. Odnajdziemy modele, które są zasilane sieciowo, akumulatorowo lub również akumulatorowo- sieciowo. Wyboru tego dokonujemy na podstawie indywidualnych potrzeb, albowiem każde z tych rozwiązań ma swoje walory i minusy.
Istotne są także funkcje, jakie mają na celu udogodnienie przeprowadzenia depilacji. Osiągalne są np. oprogramowania do planowania depilacji czy również czujnik do rozróżniania typu karnacji.
Znacząca jest też możliwość regulacji mocy, i dostępna liczba trybów pracy. By depilacja była efektywnie oraz bezproblemowo przeprowadzona na rozmaitych obszarach ciała, odpowiednio jest dobrać możliwości depilatora. Niektóre modele posiadają dodatkowe głowice lub też nasadki – to właśnie dzięki nim depilacja punktów wrażliwych odbędzie się bez bólu.